logo



აკადემიური პერსონალი

ა(ა) იპ „საქართველოს საპატრიარქოს წმიდა ტბელ აბუსერისძის სახელობის სასწავლო უნივერსიტეტი“ –ის  აკადემიური თანამდებობები

ისტორია, საქართველოს ისტორია, არქეოლოგია:

  1. ნაილა ჩელებაძე – პროფესორი, ისტორიის მეცნიერებათა კანდიდატი;
  2. როინ მალაყმაძე – პროფესორი, ისტორიის მეცნიერებათა კანდიდატი;
  3. ნუგზარ ზოსიძე – პროფესორი, ისტორიის მეცნიერებათა კანდიდატი;
  4. უჩა ოქროპირიძე – პროფესორი. ისტორიის აკადემიური დოქტორი;
  5. ტარიელ ებრალიძე – პროფესორი, ისტორიის მეცნიერებათა კანდიდატი;
  6. თემურ ტუნაძე – პროფესორი, ისტორიის მეცნიერებათა კანდიდატი;
  7. ოლეგ ჯიბაშვილი – ასოცირებული პროფესორი, ისტორიის აკადემიური დოქტორი;
  8. სულხან ალექსაია – ასოცირებული პროფესორი, ისტორიის აკადემიური დოქტორი;
  9. ლაშა ბაჟუნაიშვილი – ასოცირებული პროფესორი, ისტორიის აკადემიური დოქტორი;
  10. ლაშა ასლანიშვილი – ასოცირებული პროფესორი, ისტორიის აკადემიური დოქტორი;
  11. ნარგიზ სურმანიძე – ასოცირებული პროფესორი, ისტორიის აკადემიური დოქტორი;

 

ქართული ფილოლოგია, ქართული ლიტერატურის ისტორია, ქართველური ენათმეცნიერება:

  1. დამანა მელიქიშვილი – პროფესორი, ფილოლოგიის მეცნიერებათა დოქტორი;
  2. შოთა ჯიჯიეშვილი – პროფესორი, ფილოლოგიის მეცნიერებათა კანდიდატი;
  3. ელზა ფუტკარაძე – პროფესორი, ფილოლოგიის აკადემიური დოქტორი;
  4. თალიკო ბერიძე – პროფესორი, ფილოლოგიის მეცნიერებათა კანდიდატი;
  5. მედეა რიჟვაძე – პროფესორი, ფილოლოგიის მეცნიერებათა კანდიდატი;
  6. იაშა თანდილავა – პროფესორი, ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა აკადემიური  დოქტორი;
  7. თეა თავბერიძე – ასოცირებული პროფესორი, ფილოლოგიის მეცნიერებათა კანდიდატი;
  8. ეთერ დიასამიძე – ასოცირებული პროფესორი, ფილოლოგიის მეცნიერებათა კანდიდატი;
  9. ნაილე მიქელაძე – ასოცირებული პროფესორი, ფილოლოგიის აკადემიური დოქტორი;
  10. ლელა კუკულაძე – ასოცირებული პროფესორი, ფილოლოგიის აკადემიური დოქტორი;
  11. შოთა როდინაძე – ასოცირებული პროფესორი, ფილოლოგიის აკადემიური დოქტორი;
  12. მანანა თავდგირიძე – ასოცირებული პროფესორი, ფილოლოგიის აკადემიური დოქტორი;
  13. ნინო ფარტენაძე – ასოცირებული პროფესორი, ფილოლოგიის აკადემიური დოქტორი.

 

 

განათლება 

  1. სამონაზვნე ბარბარე (ციალა მეგრელაძე) – პროფესორი, პედაგოგიკის  მეცნიერებათა დოქტორი;
  2. აკაკი ზოიძე – პროფესორი, განათლების აკადემიური დოქტორი;
  3. ნოდარ ბასილაძე- პროფესორი, პედაგოგიკის მეცნიერებათა დოქტორი;
  4. რომან აბაშიძე – ასოცირებული პროფესორი, განათლების აკადემიური დოქტორი;
  5. ხათუნა ხალვაში – ასოცირებული პროფესორი, განათლების აკადემიური დოქტორი.

 

 ხელოვნებათმცოდნეობა: 

  1. მარინე ყენია – პროფესორი. ხელოვნებათმცოდნეობის მეცნიერებათა კანდიდატი;
  2. მარიამ დიდებულიძე – პროფესორი. ხელოვნებათმცოდნეობის მეცნიერებათა დოქტორი;
  3. ნონა შუშანიძე – პროფესორი, ხელოვნების ისტორიისა და თეორიის აკადემიური დოქტორი;
  4. მაია ჭიჭილეიშვილი – ასოცირებული პროფესორი, ხელოვნებათმცოდნეობის მეცნიერებათა კანდიდატი;

 ჟურნალისტიკა: 

  1. იოსებ სანიკიძე – პროფესორი, ფილოლოგიის მეცნიერებათა კანდიდატი;
  2. ემენ დავითაძე – პროფესორი, ფილოლოგიის მეცნიერებათა კანდიდატი;
  3. ზოიძე ინგა – ასოცირებული პროფესორი, სოციალური მეცნიერებების აკადემიური  დოქტორი;
  4. ირინე ცინცაძე – ასოცირებული პროფესორი, სოციალური მეცნიერებების აკადემიური დოქტორი
  5. მამუჭაძე ნესტანი – ასოცირებული პროფესორი, სოციალური მეცნიერებების აკადემიური დოქტორი.

 

ბიზნესის ადმინისტრირება: 

  1. ედვარდ მიქელაძე – პროფესორი, ეკონომიკის მეცნიერებათა კანდიდატი.
  2. ლევან გორგილაძე – პროფესორი, ბიზნესის ადმინისტრირების აკადემიური დოქტორი.
  3. ლია ბერიძე – პროფესორი. ბიზნესის მართვის აკადემიური დოქტორი.
  4. რამინ ცინარიძე – ასოცირებული პროფესორი, ბიზნესის მართვის აკადემიური დოქტორი.

 

აგრარული მეცნიერებები: 

  1. რეზო ვასაძე – პროფესორი, სოფლის მეურნეობის მეცნიერებათა კანდიდატი;
  2. ნანა ჯაბნიძე – პროფესორი, სოფლის მეურნეობის აკადემიური დოქტორი;
  3. თამილა არდემანაშვილი – პროფესორი, ბიოლოგიის აკადემიური დოქტორი;
  4. მირანდა გორგილაძე – ასოცირებული პროფესორი, აგრარულ მეცნიერებათა აკადემიური დოქტორი;
  5. ფადიკო აბუსელიძე – ასოცირებული პროფესორი, აგროინჟინერიის აკადემიური დოქტორი;
  6. ციური გოგიტიძე – ასოცირებული პროფესორი, სოფლის მეურნეობის მეცნიერებათა კანდიდატი;

 

საჯარო მმართველობა: 

  1. ბესარიონ ბერიძე – პროფესორი, სოციალურ მეცნიერებათა აკადემიური დოქტორი.
  2. თენგიზ მოისწრაფეშვილი – პროფესორი, სოციალურ მეცნიერებათა აკადემიური დოქტორი.
  3. ბესიკ ბაუჩაძე – პროფესორი, ბიზნესის მართვის აკადემიური დოქტორი.
  4. ნათელა ბერიძე – პროფესორი, სოციალური მეცნიერებების აკადემიური დოქტორი.

სამართალმცოდნეობა:

  1. რაჟდენ ფუტკარაძე – პროფესორი, იურიდიულ მეცნიერებათა კანდიდატი.
  2. დოდო ჯულუხაძე – პროფესორი, იურიდიულ მეცნიერებათა კანდიდატი.

 

საექთნო საქმე 

  1. ხათუნა ტოტოჩავა – ასოცირებული პროფესორი, ტექნიკის მეცნიერებათა კანდიდატი.